حداکثر 5 پرونده ، هر اندازه 10 میلیون پشتیبانی می شود. خوب
Jiaxing Dexun Co.,Ltd. 86-573-82716900 wendyl@dexun-hardware.cn

اخبار

قیمت دریافت کنید
خانه - اخبار - تجارت بین چین و برزیل را می توان با ارز محلی حل و فصل کرد، این امر باعث گسترش تجارت و سرمایه گذاری بین دو کشور خواهد شد.

تجارت بین چین و برزیل را می توان با ارز محلی حل و فصل کرد، این امر باعث گسترش تجارت و سرمایه گذاری بین دو کشور خواهد شد.

April 3, 2023

تجارت بین چین و برزیل را می توان با ارز محلی حل و فصل کرد، این امر باعث گسترش تجارت و سرمایه گذاری بین دو کشور خواهد شد.

 

آخرین اخبار شرکت تجارت بین چین و برزیل را می توان با ارز محلی حل و فصل کرد، این امر باعث گسترش تجارت و سرمایه گذاری بین دو کشور خواهد شد.

 

وزارت امور خارجه برزیل در 29 مارس به وقت محلی با استناد به بیانیه آژانس توسعه تجارت و سرمایه گذاری برزیل اعلام کرد که برزیل با چین به توافق رسیده است تا مبادلات تجاری دوجانبه با واحد پول خود را مجاز کند.

وب‌سایت خبری برزیلی g1 روز دوشنبه گزارش داد، طبق این توافق، چین و برزیل می‌توانند با دور زدن دلار آمریکا، یوان چین را مستقیماً با رئال در معاملات تجاری و مالی بزرگ مبادله کنند.این توافق اجباری نیست و دلار همچنان می تواند در معاملات استفاده شود.این قرارداد همچنین به بانک خلق چین اجازه می‌دهد تا موسسه‌ای را انتخاب کند که مجاز به انجام تجارت ارز خارجی در برزیل به‌عنوان «بانک تسویه خارج از کشور در برزیل» است.g1 به نقل از بانک مرکزی برزیل در مورد این معامله گفت: «این یک ابتکار چینی است که در حال حاضر در بیش از 25 کشور در حال انجام است.

به گزارش رسانه های برزیلی، تاتیانا روزیتو، وزیر امور بین الملل در وزارت دارایی برزیل، گفت که بانک مرکزی و بانک خلق چین در ماه ژانویه به توافق اولیه دست یافته اند.در ماه فوریه، بانک خلق چین در وب سایت رسمی خود اعلام کرد که تفاهم نامه همکاری با بانک مرکزی برزیل برای ایجاد ترتیبات تسویه RMB در برزیل امضا کرده است.روزیتو تاکید کرد که "پیش بینی پذیری بیشتر نرخ ارز" برای سرمایه گذاران و بازرگانان مهم است، زیرا مالیات های ارز خارجی یکی از نگرانی های اصلی تجار برزیلی است و تجارت با ارز محلی به افزایش مبادلات دوجانبه کمک می کند.آژانس توسعه تجارت و سرمایه گذاری برزیل در بیانیه ای اعلام کرد که تسویه حساب به ارزهای محلی هزینه تجارت بین دو کشور را کاهش می دهد و در عین حال توسعه بیشتر تجارت دوجانبه و تسهیل سرمایه گذاری را افزایش می دهد.

جین شیاوون، محقق آکادمی ملی توسعه و استراتژی در دانشگاه رنمین چین و دبیر کل مرکز مطالعات آمریکای لاتین، روز چهارشنبه به گلوبال تایمز گفت که تسویه حساب ارز محلی بین چین و برزیل به طور اجتناب ناپذیری هزینه های سرمایه گذاری را کاهش می دهد. که موجب گسترش تجارت و سرمایه گذاری بین دو کشور خواهد شد.در گذشته، تمایلات حمایت گرای داخلی برزیل، حل و فصل مستقیم در یوان نوعی استقبال از سرمایه گذاری چینی در برزیل است.علاوه بر این، برزیل بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین است و این توافق اثر سرریز خاصی دارد.سایر کشورهای آمریکای لاتین احتمالاً موافقت نامه های مربوطه را با چین امضا خواهند کرد که به گسترش نفوذ RMB در آمریکای لاتین و ارتقای تجارت و سرمایه گذاری بین چین و آمریکای لاتین کمک می کند.

چین از سال 2009 بزرگترین شریک تجاری برزیل بوده است. طبق آمار گمرک چین، تجارت دوجانبه در سال 2022 بالغ بر 171.49 میلیارد دلار بوده است که مازاد تجاری برزیل با چین به 29 میلیارد دلار رسیده است که تقریباً نیمی از کل مازاد تجاری این کشور را تشکیل می دهد.علاوه بر این، برزیل کشور پیشرو برای سرمایه گذاری چینی در آمریکای لاتین است.بین سال های 2007 تا 2020، چین 70.3 میلیارد دلار در برزیل سرمایه گذاری کرد.

Xu Weihong، معاون رئیس Yongxing Securities به گلوبال تایمز گفت که این توافقنامه اجازه می دهد تا تجارت دوجانبه به جای دلار آمریکا به یوان قیمت گذاری و قیمت گذاری شود."از طریق این توافق، نقش رنمینبی در سیستم بانکی برزیل به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت و رنمینبی به یکی از ارزهای اصلی بین المللی، از بانک های مرکزی گرفته تا بانک های تجاری تبدیل خواهد شد. این تاثیر قابل توجهی بر بین المللی شدن رنمینبی دارد." "آقای شو خاطرنشان کرد که در فرآیند تراکنش همچنان می توان از دلار استفاده کرد.از نظر ابزارهای اجتناب از ریسک نرخ ارز برای تجارت، هنوز شکاف قابل توجهی بین یوآن و دلار آمریکا و یورو وجود دارد.با این حال، برای تجارت دوجانبه، شو معتقد است که توافقنامه تسویه ارز محلی هزینه خدمات تجاری را کاهش می دهد و تسهیل تجارت را بهبود می بخشد.